Prebiootikumid ja probiootikumid

Imikute soole mikrofloora

Väga oluline on imiku normaalse soole mikrofloora moodustumine. Sellest, kas see on tasakaalus või tasakaalustamatuses (soole düsbioos), sõltuvad seedimisprotsessid, keha vastupidavus kahjulikele mõjudele, lapse heaolu ja käitumine. Soole loodusliku mikrofloora taastamiseks on kaks võimalust: probiootikumide ja prebiootikumide kasutamine.

Mis vahet neil on?

Probiootikumid

Probiootikumid on kasulikud elusbakterid soolestikus, mis sisenevad imiku organismi kas koos rinnapiima või piimaseguga. Kõige tavalisemad probiootikumid on bifidobakterid ja laktobatsillid. Nad vastutavad tervisliku mikrofloora säilitamise eest, soodustavad mugavat seedimist ja kaitsevad immuunsussüsteemi.

Bifidobakterid moodustavad rinnaga toidetavate imikute soolefloorast 80–90%. Üks levinumaid bifidobaktereid, millest probiootikumid moodustavad, on tüvi Bifidobacterium Lactis (BB12). Sellel on tõestatud kliiniliselt võimas mõju immuunsüsteemile, see aitab suurendada soolestikus kasulike bakterite arvu ja vähendada kahjulikke.

Prebiootikumid

Prebiootikumid on kiudained, mis toimivad toiduna nende enda kasuliku mikrofloora ja probiootikumide jaoks. Nende hulka kuuluvad galaktooligosahhariidid (GOS) ja fruktooligosahhariidid (FOS).

Детское питание нуппи голд 2

Oligosahhariidid on inimese rinnapiima peamised prebiootikumid, need tagavad soolestiku normaalse mikrofloora moodustumise ja selle säilimise tulevikus, mõjutavad positiivselt immuunsust ja aitavad kaasa pehmete väljaheidete moodustumisele. Sellepärast on väga oluline, et need prebiootikumid kuuluksid ka piimasegude koostisesse.

Galaktooligosahhariidid (GOS) – laktoosi derivaadid.
Fruktooligosahhariidid (FOS) on glükoosi ja fruktoosi derivaadid.

Pro- ja prebiootikumid NUPPI piimasegudes

Prebiootikumid GOS ja FOS on esindatud igas NUPPI piimasegus, mis on ette nähtud 0-12 elukuu vanuse imiku toitmiseks. Nende hulka kuuluvad:

NUPPI 1
NUPPI 2
NUPPI 0-12
NUPPI GOLD 1
NUPPI GOLD 2

Probiootikumid (Bifidobacterium Lactis) on lisatud järgmistesse piimasegudesse:

NUPPI GOLD 1
NUPPI GOLD 2